۷۴-۱۹۸

اول سینما بعد ساندویچ یا برعکس

میلاد اخگر- سینا دادخواه :

میلاد :

ترتیب اولین فیلم‌هایی را که در سینما دیدم به یاد نمی‌آورم. من فیلم‌های ایستگاه (یدالله صمدی)، شاید وقتی دیگر (بهرام بیضایی)، گراندسینما (حسن هدایت)، اجاره‌نشین‌ها (داریوش مهرجویی) و کشتی آنجلیکا (محمد بزرگ‌نیا) را حد فاصل سه تا پنج‌سالگی در سینماهای آستارا و فرهنگ به همراه مادرم دیدم. از سال ۱۳۷۰ که از خیابان شهید واعظی (کوچه اسدی) نزدیک میدان قدس به خیابان ویلا آمدیم و ساکن آنجا شدیم برای فیلم‌دیدن با خانواده به سینما قیام، عصر جدید، استقلال، آفریقا، فلسطین، قدس و گاهی هم سپیده می‌رفتیم.

در سال‌های آخر دهه‌ی هفتاد با شروع نوجوانی من به همراه دوستم حسین براتی تقریباً هفته‌ای دو سه بار به یکی از سینماهای مرکز شهر سر می‌زدیم و این روند در دوران دانشجویی در دهه‌ی ۱۳۸۰ ادامه داشت، در سال‌های اخیر با ظهور پردیس‌ها؛ چارسو و یکی دوبار هم ملت و گاهی هم سینما آزادی را برای سینمارفتن انتخاب می‌کنم.

تمام اینها را گفتم تا از تو بپرسم برای سینمارفتن تک‌سینماهای شهر را ترجیح می‌دهی یا پردیس‌های سینمایی را؟ چقدر با مدل بلیت رزرو‌کردن اینترنتی و اپلیکیشنی به‌روز شده‌ای؟ هنوز هم پیش می‌آید که وقتی وقت خالی داری و از جلوی سینمایی عبور می‌کنی بی‌مقدمه بلیت بخری گذری فیلمی را ببینی؟

نظر‌ دهی مسدود شده است.